2020 rugpjűčio 06 Ketvirtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas Norvegijoje

Darbas Norvegijoje

Kur yra NorvegijaDarbas Norvegijoje yra kiekvieno ieškančio darbo svetur svajonė. Priežaščių kodėl taip yra - begalė. Minimalus atlyginimas (arba darbo užmokestis) Norvegijoje yra, o vidutinis atlyginimas dar 2006 metais buvo 59,420 dolerių (180,000 Lt) per metus.

Emigrantai giriasi, kad vidutinis atlyginimas būna mažiausiai 5000 lt į rankas, o didžiausi net iki 7000 lt. Tačiau daugiau kaip 5000 lt nereikėtų tikėtis, nebent esate labai geras kažkurios paklausios srities specialistas.

2009-2010 metais smarkiai išaugus darbo pasiūlymų Norvegijoje skaičiui, padaugėjo žmonių kurie norėtų daryti karjerą Norvegijoje.

Kas siūlo darbą Norvegijoje?

Būnant Lietuvoje gauti darbą Norvegijoje yra keletas būdų:

1. Paprastesnis bet brangesnis, bandyti ieškoti tarpininkų Lietuvoje. Tarpininkavimo tarp siūlančio ir ieškančio darbo žmogaus atliekančios firmos, dažniausiai už komisinį mokestį tarpininkauja. Jie nusiunčia Jūsų CV, padeda susitvarkyti tam tikrus kelionės dokumentus.

2. Bandyti kontaktuoti su darbą siūlančiais žmonėm Norvegijoje. Tokiu atveju Jums reikia rasti darbą siūlančių žmonių kontaktinius duomenis ir siųsti jiems CV. Jums būtina mokėti bent jau anglų kalbą.

Darbo Norvegijoje paieška

Kaip rasti darbą Norvegijoje? Taip kaip Lietuvoje yra specializuoti skelbimų portalai siūlantys darbą, taip jie yra ir Norvegijoje. Galite rasti svetainių anglų kalba, pvz Jobs4Norway. Arba galite įvesti paieškoje "darbas Norvegijoje + skelbimai", arba "job in norway" taip rasite naujausius skelbimus.

Sezoninis darbas Norvegijoje surandamas lengviau. O ilgalaikis, pastovus ir legalus darbas Norvegijoje reikalaus daugiau pastangų, kadangi reiktų mokėti norvegų kalbą, bei turėti nemažos patirties dirbant tą darbą.

Legalus darbas Norvegijoje

Kaip žinome, darbas gali būti dviejų rušių: legalus arba nelegalus. Kiekvienas pasirinkimas turi didelių trūkumų ir minusų. Dirbdami legaliai Norvegijoje jūs uždirbsite mažiau, tačiau galėsite jaustis saugiau kad pričiuptas neturėsite grįžti namo tuščiomis kišenėmis. Dirbdami nelegaliai gausite daug didesnį atlyginimą, jūsų galimybės prasiplės, tačiau teks gyventi su baime. Jus bet kada gali įskųsti Norvegijos darbo inspekcijai pavydūs bendradarbiai ar net kerštaujantys konkurentai. Legalaus darbo reiktų ieškoti skelbimuose. Nepamiškite, kad esate pilnavertis Europos sąjungos pilietis, o Norvegija šiai sąjungai nepriklauso.

Kokį darbą Norvegijoje dirba Lietuviai?

Pateikiame labiausiai dominančius legalaus darbo pasiūlymus:

Darbo kultūra Norvegijoje

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą kaip gyvena ir dirba žmonės Norvegijoje. Galite palyginti darbo sąlygas Lietuvoje bei Norvegijoje.

Papildymai

Darbas Norvegijoje 2011

Darbas Norvegijoje 2011 metais įgavo dar didesnį populiarumą. Vis daugiau tautiečių nusivylę gyvenimu Lietuvoje, į savo prioritetus įtraukia ne darbą Airijoje, o netolimą šalį Norvegiją. Kaip ir ankstesniais metais, 2011 m. populiariausi išlieka darbai fabrikuose, dažniausiai tai būna žuvies fabrikai. Vyrai išskirtinai ieško vairuotojų darbo, o moterys slaugės arba auklės darbo. Norinčius arba galinčius dirbti tik tam tikru metų laiku domina tik sezoninis darbas, kurio taip pat netrūksta. Dauguma žmonių norėtų, kad darbas Norvegijoje būtų legalus. Dirbdami legaliai tautiečiai jaučiasi žymiai ramiau, tačiau neretai neatsisako dirbti nelegaliai tačiau už didesnį atlygį.

Darbas Norvegijoje 2012

Prognozuojama, kad 2012 m. dar daugiau žmonių domėsis darbu Norvegijoje. Nors po 2011 m. teroro įvykių pačių norvegų požiūris į emigrantus pradėjo keistis, Norvegija ir toliau išliks pakankamai svetinga darbo rinkai šalis. Nėra tikslių prognozių kiek žmonių 2012 m. ketina išvykti dirbti į Norvegiją. Tikėtina, kad ir toliau labiausiai domins sezoninis darbas.

Darbas Norvegijoje 2013

Galima prognozuoti kad 2013 metais norinčių dirbti ir ieškančių darbo Norvegijoje nesumažės. Dėl emigracijos Lietuvoje vis daugiau dirbančiųjų nebeturi pakankamo krūvio ir anksčiau ar vėliau susidurs su etatų mažinimu. Jau dabar tai junta mokytojai, medikai, policininkai ir kiti aptarnaujančiame sektoriuje dirbantys žmonės. Norvegija ir toliau siūlys pakankamai viliojančias sąlygas dirbti ir gyventi, todėl nemaža dalis lietuvių išvyks dirbti pas ten jau anksčiau išvykusius ir sėkmingai dirbančius giminaičius, draugus ir pažįstamus.

Naudinga žinoti:

Naudingos nuorodos

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 02-Spa-10 14:50:24 EEST
Paskutinį kartą atnaujinta: 04-Kov-12 16:54:21 EET