2020 liepos 11 Đeđtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas užsienyje >> Darbas Airijoje

Darbas Airijoje

AirijaČia rasite visą reikiamą informaciją apie darbą Airijoje. Tiems kurie pasiryžo siekti karjeros Airijoje svarbu žinoti atsakymus į aktualius klausimus. Kur ieškoti darbo Arijoje, koks minimalus darbo užmokestis Airijoje, taip pat kokios normalios algos. Airijoje darbas gali būti tiek legalus tiek nelegalus.

Apie Airiją

Airija yra palyginti nedidelė valstybė šalia Jungtinės Karalystės britų salyne. Valstybinė kalba - airių, sostinė yra didžiausias Airijos miestas Dublinas. Gyventojų apie 4 mln. Airijos valiuta - euras. Laiko juosta UTC, vasaros laikas UTC+1. Interneto adresų galūnė .ie, telefono kodas +353.

Darbas Airijoje

Darbą Airijoje gali rasti kiekvienas, nuo gatvių šlavėjo iki aukščiausio lygio IT specialisto. Airija yra išsivysčiusi šalis, nors dauguma težino jos sostinę Dubliną, tačiau darbai Corke, Limericke ir Galway taip pat populiarūs tarp emigrantų. Kaip ir kitose šalyse tarp tautičių populiarus darbas fabrikuose. Dirbti fabrike Airijoje nėra lengva, reikia derintis prie gana įtempto darbo grafiko, tačiau gerai dirbantiems sudaromos geros sąlygos, gaunamas nemažas valandinis atlyginimas. Darbas Airijoje moterims randamas gana lengvai, moterys puikiai pritampa žemės ūkyje bei fabrikuose.

Darbas statybose puikiai tinka vyrams. Statybose figuruoja dideli atlyginimai ypatingai tiems, kurie turi patirties įvairūs inžiniariai, plytelių klojėliai, elektros instraliavimo specialistai (elektrikai), už fizinį darbą taip pat gerai mokama. Darbas statybose dažnai būna nelegalus, tačiau nelegaliai dirbti Airijoje rizikinga, rizikuojate savo sveikata. Jeigu kasnors nutiks, susižalosite, o gal net žūsite, niekam jūs nerūpėsite tiesiog būsite išmestas į gatvę. Todėl visada reikia stengtis sudaryti darbo sutartį su darbdaviu.

Auklės darbas airijoje geriau tinka moterims. Moterys su gera patirtimi ir rekomendacijomis nesunkiai gali rasti auklės darbą ir prižiūrėti airių vaikus. Šio darbo galima ieškoti skelbimuose.

Kiti populiarūs darbai Airijoje

Kur ir kaip ieškoti darbo Airijoje

Darbą Airijoje rasti išties nesunku nes tą padaryti yra daug būdų. Pats paprasčiausias per įdarbinimo agentūrą, tačiau įdarbinimo agentūros airijoje ima savo komisinį mokestį. Jeigu turite jums gerai pažįstamų draugų, kurie emigravę į Airiją, ir sėkmingai dirba bei įsikūrę, jie gali jums padėti. Venkite pasitikėti mažai pažįstamais žmonėmis, kurie noriai siūlys savo pagalbą, rizikuosite būti apgautais. Jie paims iš jūsų pinigus už neva darbo suradimą, o geriausiu atveju pasiūlys mažai apmokamą darbą iš kurio vos pajėgsite apmokėti gyvenimo išlaidas. Kad taip nenutiktų elkitės atsakingai, vadovaukitės taisyklė nemokamas sūris - spąstuose. Atydžiai studijuokite darbo pasiūlymus. Ieškokite darbo skelbimuose, tačiau pamėginkite patikrinti kas juos rašo, tarpininkai ar tiesioginiai darbdaviai, eikite į pokalbį, tarkitės dėl bandomojo laikotarpio per kurį galbūt gausite mažesnį atlyginimą tačiau gerai užsirekomendavės galėsite siekti tolimesnės karjeros.

Minimalūs darbo užmokesčio tarifai Airijoje

Darbuotojas
Minimalus valandinis darbo užmokesčio tarifas
% minimalios algos
Patyręs suaugęs darbuotojas
€8,65
100%
Asmuo iki 18 metų
€6,06
70%
Pirmieji metai nuo darbo pradžios virš 18 metų
€6,92
80%
Antrieji metai nuo darbo pradžios virš 18 metų
€7,79
90%

 

Kaip nuvykti į Airiją

Paprasčiausiais būdas nuvykti į Airiją yra per pigių skrydžių bendrovę Ryanair iš Kauno. Galite važiuoti ir autobusu ar autobusiuku, tačiau greičiausias ir jeigu planuosite iš anksto - pigiausias būdas bus skristi lėktuvu.

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 19-Grd-10 13:06:49 EET
Paskutinį kartą atnaujinta: 19-Grd-10 13:41:28 EET