2020 rugpjűčio 06 Ketvirtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas užsienyje >> Darbas Anglijoje

Darbas Anglijoje

Anglijos žemėlapisIeškote darbo Anglijoje? Galima suprasti kodėl, šiuo metu į Angliją (dar kitaip Didžiąją Britaniją, UK ir pan.) emigravę nemaža tautos dalis. Dalis iš jų galėjo būti jūsų šeimos nariai, draugai, buvę bendradarbiai ar tiesiog pažįstami.

Ką turite žinoti prieš išvykdami dirbti į Angliją. Anglija yra Europos sąjungos narė, tai viena iš stipriausių ES bei visame pasaulyje ekonomikų, turinti savo istoriją ir gilias tradicijas. Jūs taip pat galite tapti šios šalies dalimi, jeigu turite profesiją, turite įgūdžius galite dirbti tai ką mokate.

Kvalifikuotas darbas Anglijoje

Kai kurie žmonės vis dar mano kad nuvykę į dirbti į Angliją bus verčiami dirbti juodžiausius darbus gyventi antisanitarinėmis sąlygomis bei aukoti sveikatą. Viskas priklauso nuo jūsų, kaip jūs save vertinate, ką mokate ir ar norite dirbti.

Jeigu jūs dirbate kroviku ar vairuotoju Lietuvoje, naivu tikėtis kad anglai jums pasiūlys dirbti labiau kvalifikuotą darbą. Tačiau jeigu Jūs esate kvalifikuotas specialistas su ilgametę patirtimi, bus visiškai lengva tai patikrinti ir įrodyti. Nenustebkite kai už tą patį darbą, kurį nuoširdžiai darėte Lietuvoje jums bus pasiūlytas keleriopai didesnis atlyginimas. Taip, Anglijoje jums bus mokama tiek kiek jūs esate vertas.

Anglijos valiuta svarai, kurių kursas svyruoja 1:~4lt. Pragyvenimo išlaidos anglijoje gali skaičiuojant litais didesnės, tačiau atlyginimą Jūs gausite svarais ir tiek kiek nusipelnėte. Todėl netrukus pajusite gyvenimo pilnatvę.

Ką daryti jeigu jūs esate neturintis profesijos duodadarbis? Patys anglai gerokai apdingo, jie nebenori dirbti sunkių fizinių darbų, tačiau juos juk reikia kažkam dirbti, ir tai jie leidžia atlikti už juos kitiems. Žinoma už tai taip pat tinkamai atsilyginamą, jeigu jūs dirbsite sunkiai ir dar viršvalandžius, nei neabejokite už tai jums bus atlyginta. Galite atsidėti dalį pinigų ir juos vėliau investuoti į save studijomos. Beje, Anglijoje yra aukštųjų mokyklų, kuriose nemokamas mokslas.

Ko reikia saugotis ieškant darbo Anglijoje

Negana to, kad nemaža dalis pačių anglų niekur nedirba ir naudojasi šalies gerove, įvairiomis pašalpomis. Į angliją emigravo ir nemaža dalis įvairaus plauko aferistų, kurie tik ir laukia patiklių žmonių pinigų.

  1. Venkite įvairių tarpininkų, kurie siūlo aukso kalnus už neva lengva darbą, tačiau prašo tam tikro tarpininkavimo mokesčio;
  2. Patys pagalvokite, kam jam imti pinigus iš jūsų kai galėtų sumokėti darbdavys už surastus "auksinius darbuotojus";
  3. Bandykite ieškoti tiesioginio kontakto su darbdaviu;
  4. Derėkitės dėl geresnių darbo sąlygų, atminkite kad darbdavys gali bandyti pasinaudoti jūsų nežinojimu;
  5. Jeigu jums nepatinka jūsų dirbamas darbas, bandykite ieškoti kito - Anglija yra didelė darbo rinka, galite rasti įvairaus pobūdžio darbų, o gal net ir tą patį darbą su skirtingu darbo vadovu;
  6. Jeigu jaučiate kad dirbamas darbas rimtai gali pakenkti sveikatai, geriau meskite jį, supraskite tai netruks amžinai, šiaip ar taip netrukus atsirasite gatvėje, tad geriau pradėti ieškoti kito darbo ir kurį laiką pabūti be darbo, tačiau išsaugoti sveikatą ir savo ateitį;
  7. Darbas anglijoje be anglų kalbos taip pat galimas, tiesiog susiraskite tinkamą, patikimą žmogų kuris galėtų pavertėjauti, netrukus kalbos išmoksite, bent jau tos kurios reikia dirbant;
  8. Sudarykite darbo sutartį raštu, ne žodžiu geriau dirbkite legaliai;
  9. Žinokite, kad atleidimas iš darbo be priežasties yra neteisėtas ir jūs galite skųstis, kartais gali pakakti to, kad darbdavys žinos, kad jūs puikiai išmanote savo teises ir pareigas.

Kur ieškoti darbo anglijoje?

Darbo bei gyvenimo trūkumai Anglijoje

 Londonas - Anglijos sostinėIeškoti laimės į Didžiąją Britaniją išvyko nemažai žmonių ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš viso pasaulio. Anglija yra ne guminė, o ypač jos sostinė Londonas. Šis miestas ir jo apylinkės itin tankiai apgyvendintos. Trasnsporto kamščiai, minios žmonių, kosminės būsto nuomos kainos Londone - tai su kuo jums teks susidurti jeigu nuspręsite įsikurti kaip tikras "anglas". Londono priemiesčiuose dominuoja ramesnis gyvenimas, oras žymiai švaresnis. Kitas aspektas - kitoks klimatas. Anglijoje jūs patirsite šiltą žiemą, tačiau vasarą pasigesite šilumos, o skėtis apskritai bus neatsiejamas draugas.

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 01-Lap-10 09:40:18 EET
Paskutinį kartą atnaujinta: 29-Sau-11 11:32:13 EET