2020 rugpjűčio 06 Ketvirtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas užsienyje >> Darbas Danijoje

Darbas Danijoje

Kur yra DanijaDarbas Danijoje, bei kitose Skandinavijos šalyse visada buvo pupuliarus tarp Lietuvos piličių. Gyvenimas ir darbas Danijoje daug mielesnis negu Lietuvoje.

Ką reikia žinoti norint dirbti Danijoje?

Darbo leidimas norintiems siekti karjeros ir dirbti Danijoje yra būtinas ir neišvengiamas dalykas, nebent ketinate dirbti nelegaliai ir rizikuoti savo ateities gerove. Danijoje užsibūti ilgiau nei šešis mėnesius be leidimo nerekomenduojama, būtina gauti leidimą kuris gali būti išduotas per keletą savaičių.

Kur ieškoti darbo Danijoje?

Gyvenimas DanijojeDarbas Danijoje skubiai  gali būti randamas tik itin kvalifikuotiems darbuotojams arba už ne pakankamai gerą atlyginimą, verčiau protingai peržiūrėti ir apsvarstyti įvairius galimus darno variantus. Vis dėl to darbą rasti bus paprasčiau nei Lietuvoje, kadangi nedarbas Danijoje tik ~4,5% tačiau reiks gauti leidimą dirbti.
 

Populiariausi darbai Danijoje

  1. darbas Danijos fabrikuose
  2. įvaurus sezoninis darbas Danijoje  
  3. darbas Danijos žemės ūkyje, fermoje ar pas ūkininką; 
  4. darbas prie eglučių (tai sezoninis darbas)  - tinka vyrams ir moterims.
  5. darbas Danijoje šiltnamiuose - tinka vyrams ir moterims;
  6. darbas Danijoje statybose - rekomenduojamas sveikiems stipriems vyrams, kitaip rizikuosite savo sveikata, ateities gerove.
      

Kiek uždirbsite Danijoje?

Atlyginimai Danijoje kur kas didesni nei Lietuvoje. Štai pavyzdys:  naujas Danijos valdžios pasiūlymas, kuris gerokai pakeistų Danijos darbo rinką, pasirodė vasaros sezono viduryje. Dešiniųjų liberalų partijos „Venstre“ integracijos reikalų atstovas Karstenas Lauritzenas pasiūlė imigrantams už darbą mokėti daug mažiau nei patiems danams. Tokiu atveju atvykėliai gautų apie 50 kronų (6,5 euro) už vieną valandą. Nors Danijoje minimalus atlyginimas įstatymais nėra nustatytas, tačiau profesinės sąjungos yra pasiekusios, kad jis būtų apie 100 kronų. FedEE tyrimas rodo, jog šį vasarį Danijoje vidutinis atlyginimas siekė 27,89 euro per valandą - daugiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES).

 

Gyvenimas Danijoje

Pragyvenimas Danijoje ypač didmiestyje yra brangus.

Oficiali šalies kalba yra danų, kuria yra kalbama visoje šalyje. Taip pat 86 % danų moka angliškai, 58 % - vokiškai ir 12 % - prancūziškai. Danija – mažiausia ir piečiausia Šiaurės Europos šalis, jungianti Vidurio ir Šiaurės Europą. Danijai priklauso didžiausia pasaulyje sala – Grenlandija. Ji yra septynis kartus didesnė nei pati Danija. Svarbesnių naudingųjų iškasenų Danija neturi. Jai priklauso vienas iš sektorių Šiaurės jūroje, kur yra išgaunama nafta ir gamtinės dujos.

Danijos reljefas labai panašus į Lietuvos. Danija - daugiausiai lygumų kraštas. Jutlandijos šiaurėje ir rytuose reljefas kalvotas (iki 172 m. aukščio), ežeringas. Vyrauja žemumos, kurios iškilusios 30- 50 m aukščio virš jūros lygio. Reljefą suformavo paskutinysis apledėjimas. Bornholmo saloje - kietos kristalinės uolienos, daugiausiai granitai (Baltijos skydo pakraščio).

Klimatas vidutinių platumų jūrinis, vėjuotas ir lietingas. Vasara vėsi, žiema švelni, nepastovi. Liepos vidutinė temperatūra 15-16 °C, sausio nuo 0 iki 1 °C. Klimatui didelę įtaką daro šiltoji Šiaurės Atlanto srovė, todėl net žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 0 °C. Kritulių per metus vidutiniškai nuo 800 mm vakaruose iki 600 mm rytuose, daugiausiai rudenį ir žiemą.

 

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 05-Grd-10 18:19:25 EET
Paskutinį kartą atnaujinta: 05-Grd-10 18:49:41 EET