2020 rugpjűčio 06 Ketvirtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas užsienyje >> Darbas Prancūzijoje

Darbas Prancūzijoje

Apie Prancūziją

Prancūzija - Prancūzijos žemėlapisPrancūzija - Europos sąjungos ir NATO narė, šalis, kurioje gyvena 63 mln. gyventojų. Didžiausias miestas - sostinė Paryžius. Prancūzijos laiko juosta UTC+1 (UTC+2 vasaros laikas). Nacionalinė kalba - pranzūcų, valiuta euras. Šalies telefono kodas +33, Interneto adresų galūnės .fr.

Prancūzija suskirstyta į 22 žemyninės Prancūzijos regionus ir 4 užjūrio regionus (régions d'outre-mer); regionus sudaro 100 departamentų. Apskritai beveik visoje Prancūzijoje klimatas yra švelnus. Vidutinė metinė temperatūra yra tarp 10 °C (šalies šiaurėje, Lotaringijoje, Žuroje, Alpėse ir žemiau) ir 16 °C (Viduržemio jūros pakrantėje, Korsikoje).

Prancūzijos ekonomika vertinama kaip ketvirta pagal dydį pasaulyje, po JAV, Japonijos ir Vokietijos. Pasaulio prekybos organizacijos duomenimis, Prancūzija pagal eksporto apimtis 2003 metais užėmė penktą vietą.

Darbas Prancūzijoje

Pranzūcija viena geriausiai išsivysčiusių šalių Europoje ir pasaulyje. Jai reikia įvairių rušių darbuotojų, tačiau konkurencija darbo rinkoje didelė. Pranzūzija yra šalia Ispanijos, o Ispanijoje didelis nedarbas, todėl nuolatos plūsta ieškantieji darbo.

Kur ieškoti darbo Prancūzijoje


Darbų rūšys

Legalus darbas Pranzūcijoje dažniausiai dirbamas kvalifikuotose darbo vietose. Tuo tarpu nelegaliai dirbama menkavečius darbus.

Kvalifikuoto darbo pavyzdys: darbas branduolinės energetikos sektoriuje.

Darbai daugiausiai pasiskirstę šiuose sektoriuose:

Kitos darbų rūšys: darbas parfumerijos fabrike, profesionaliems dažytojams, statybose, barmeno darbas Paryžiaus bare, restorane ar kavinėje, darbas staliams ir t.t.

Darbo užmokestis Prancūzijoje

Prancūzijoje minimalus darbo užmokestis 8,71 € per valandą.

Gyvenimas Prancūzijoje

Prancūzijos sostinė ParyžiusGyvenimas Pranzūzijos miestuose kaip pavyzdžiui Paryžiuje ar Marselyje vyksta dideliu tempu. Išvystytas metro tinklas, tačiau automobilių taip pat netrūksta. Transporto kamščiai ir skubėjimas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Gyvenimas provincijose, kur vyrauja žemės ūkis, vyksta lėčiau. Čia galima atsikvėpti, kadangi oras nėra užterštas. Prancūzai labai mėgsta vyną, įvairius sūrius, jūros gėrybes bei kitus deliktesus kaip pvz. varlių šlaunelės.

Naudingos nuorodos ieškantiems darbo Pranzūzijoje

Darbas jaunimui internetu - apie darbą Prancūzijoje ir užsienio šalyse. Skiltys apie mokymą, įmones ir patarimai ieškantiems darbo. Nuorodos į bendro pobūdžio, specialias ir regionines darbo paieškos tinklavietes, katalogus, patarimai rašantiems CV ir kt.
Informacija apie nedarbo draudimo įmokas - naudinga svetainė ieškantiems darbo: atitinkamų priemonių ir kompensavimo procedūros aprašymas. Taip pat naudinga informacija darbdaviams. Statistiniai duomenys apie darbo rinką ir su darbu susijusius įstatymus. ASSEDIC buveinių skirtinguose regionuose adresai. Naudingos nuorodos. Informacija apie nedarbo draudimą įvairiose šalyse (dalis informacijos pateikta įvairiomis kalbomis).

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 05-Vas-11 15:52:57 EET
Paskutinį kartą atnaujinta: 05-Vas-11 16:24:11 EET