2020 rugpjűčio 06 Ketvirtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbas užsienyje >> Darbas Švedijoje

Darbas Švedijoje

Apie Švediją

Švedija - ir jos didesni miestaiŠvedija, arba kaip priimta vadinti Švedijos karalystė yra valstybė Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Sostinė ir didžiausias miestas - Stokholmas. Švedijoje gyvena apie 9,3 mln. gyventojų. Valiuta - Švedijos krona(SEK). Telefono kodas +46, interneto adresų galūnės baigiasi .se, laiko juosta UTC+1, vasaros laikas UTC+2.

Švedija yra Europos sąjungos bei Šengeno erdvės narė. Švedija yra skirstoma į 21 leną (grafystę), nors dar kartais naudojamas skirstymas į tradicines Švedijos provincijas.Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra nuo –14 iki 0 laipsnių priklausomai nuo regiono. Atitinkamai liepos mėnesį nuo 10 iki 17 laipsnių. Švedijoje valstybinė kalba yra švedų kalba, labai panaši į danų ir norvegų kalbas, bet skiriasi tarimu ir rašyba.

Darbas Švedijoje

Švedija pasiekė aukštą gyvenimo lygį. Šaliai būdinga gerai išvystyta socialinės apsaugos sistema. Privačios bendrovės pagamina apie 90 % pramonės produkcijos, iš kurios inžinerijos šaka pagamina 50 % eksportuojamų prekių. Žemės ūkis pagamina tik 2 % BVP ir jame dirba 2 % šalies dirbančiųjų.

Darbų rūšys Švedijoje

Kadangi Švedija yra išsivysčiusi valstybė, darbų įvairove joje gana plati. Siekti karjeros galima aukštą ekonominį išsilavinimą turintiems žmonėms. Populiaru finansų, bankininkystės sektoriuje. Švedija gamina ir eksportuoja tad jai reikia gerų vadybininkų, taip pat jūrininkų, bei dirbančių fizinį darbą žmonių.

Nekvalifikuotų darbų taip pat netrūksta pvz.: elgučių sodinimas Švedijoje, nuo seno labai populiari darbo rūšis tarp lietuvių.

Darbas gali būti legalus arba nelegalus. Nelegalus darbas Švedijoje mažai toleruotinas bet pasitaikantis. Darbas statybose: santechnikams, tinkuotojams, mūrininkams, dažytojams, grindų klojėjams ir pan. Darbas statybose yra rizikingas, todėl dirbant nelegaliai rizikuojama nelaimės atveju būti išmestam į gatvę.

Sezoninis darbas Švedijoje randamas lengviau. O ilgalaikis, pastovus ir legalus darbas Švedijoje reikalaus daugiau pastangų, kadangi reikia mokėti švedų kalbą, bei turėti nemažos patirties dirbant tą darbą.

Kur ir kaip ieškoti darbo Švedijoje

Surasti darbą Švedijoje nėra sudėtinga, jeigu mokate užsienio kalbų (anglų, rusų) ir kažką mokate ar bent labai norite išmokti, esate nuovokus ir sąžiningas.

Darbo paieška įmanoma:

Atlyginimas

Kiek uždirbsite dirbdami Švedijoje, priklausis nuo jūsų kvalifikacijos, pradibto laiko, bei darbdavio. Už nekvalifikuotą darbą galima tikėtis 35-70 SEK per valandą.

Darbas bei gyvenimas Švedijoje

Švedijos sostinė StokholmasPragyvenimo lygis vienam gyvenančiam asmeniui Švedijoje, išskyrus būsto, išlaidų, yra apie SEK 8 570 [per mėnesį] 2010 m. Šios išlaidos yra susijusios su būtinų pagrindinių  prekių vartojimu: maisto, drabužių, higienos, sveikatos, sporto, automobilių, laisvalaikio veiklai, vietinių kelionių, draudimo, elektros, telefono, ir tt Jos neapima išlaidų, pavyzdžiui, šventėms, dovanoms ar akiniams.

Naudingos nuorodos dirbantiems Švedijoje:

 Švedijos darbo bylų teismas

Specialus teismas, nagrinėjantis su darbu susijusius ginčus ir priimantis atitinkamus nutarimus. Darbo ginčas – tai bet koks ginčas, veikiantis darbdavių ir darbuotojų santykius. Čia pateikiamas pristatymas anglų kalba.
http://www.arbetsdomstolen.se/ [EN][SV]

 

Švedijos profesinių asociacijų konfederacija
Norėdami rasti informacijos apie įvairias asociacijas, spustelėkite nuorodą „Förbund“. Konfederacijai priklausančios asociacijos siūlo patarimų ir pagalbos algos ir darbo sąlygų klausimais bei propaguoja įvairių profesinių grupių interesus tiek darbo rinkoje, tiek švietimo srityje. Yra pristatymų kitomis kalbomis.
http://www.saco.se/ [SV]
Švedijos profesionalių darbuotojų konfederacija
Tinklalapio apačioje rasite simbolių, nurodančių įvairias konfederacijai priklausančias asociacijas. Norėdami rasti Jums tinkamą asociaciją, spustelėkite simbolį. Tinklavietės versija švedų kalba yra išsamesnė.
http://web.tco.se/ [EN][SV]
Švedijos profsąjungų konfederacija
Čia galite sužinoti apie darbuotojų teises ir šią profsąjungą. Taip pat galite ieškoti filialų, į kuriuos galėtumėte įstoti. Šią konfederaciją sudaro 16 skirtingų darbo grupių. Jeigu norite rasti informacijos anglų kalba, spustelėkite raides „LO“ pirmojo puslapio viršutiniame kairiajame kampe.
http://www.lo.se/ung [SV]

darbas svedijoje,darbas svedijoje 2010,legalus darbas svedijoje,darbas svedijoje miskuose,darbas svedijoje 2009, darbas svedijoje moterims,darbas svedijoje statybose, darbas svedijoje vairuotojams,sezoninis darbas svedijoje, vairuotojo darbas svedijoje.

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 23-Sau-11 10:38:38 EET
Paskutinį kartą atnaujinta: 05-Vas-11 22:33:40 EET