Apie Ispaniją

Ispanijos žemėlapisIspanijos Karalystė – valstybė Europos pietvakariuose. Valstybinė kalba Ispanų, sostinė Madridas. 46.6 mln. gyventojų. Valiuta euras, laiko juosta UTC+1 (UTC+2 vasarą). Interneto domenų galūnė .es, telefono kodas +34.
Ispanija yra suskirstyta į 50 provincijų, kurios sugrupuotos į 17 autonominių regionų ir 2 autonominius miestus.

Yra daug priežasčių, kodėl tiek daug imigrantų pasirenka Ispaniją: kultūriniai ryšiai su Lotynų Amerika, geografinė šalies padėtis, tolerantiškai nusiteikusi visuomenė , didelė juodoji rinka bei stiprūs žemės ūkio ir statybų sektoriai, reikalaujantys daug sąlyginai pigios darbo jėgos, kurią imigrantai gali pasiūlyti. Taip pat daug ES piliečių atkrausto į Ispanijos Viduržemio jūros pakrantę išėję į pensiją.

Darbas Ispanijoje

Madridas - Ispanijos sostinėNuo 2006 metų gegužės 1d. Lietuvos piliečiai gali dirbti Ispanijoje be jokio specialaus leidimo.
Vykstant dirbti į Ispaniją rekomenduotina pramokti ispanų kalbos, anglų kalba nebus tokia vertinga.

Kai kurie žmonės vis dar mano kad nuvykę į dirbti į Ispaniją bus verčiami dirbti juodžiausius darbus gyventi antisanitarinėmis sąlygomis bei aukoti sveikatą. Viskas priklauso nuo jūsų, kaip jūs save vertinate, ką mokate ir ar norite dirbti.

Jeigu jūs dirbate kroviku ar vairuotoju Lietuvoje, naivu tikėtis kad ispanai jums pasiūlys dirbti labiau kvalifikuotą darbą. Tačiau jeigu Jūs esate kvalifikuotas specialistas su ilgametę patirtimi, bus visiškai lengva tai patikrinti ir įrodyti. Nenustebkite kai už tą patį darbą, kurį nuoširdžiai darėte Lietuvoje jums bus pasiūlytas žymei geresnis atlyginimas bei gyvenimo sąlygos.

Darbų rūšys

Ieškant trumpalaikio darbo galima įsidarbinti paslaugų sektoriuje – ypač turizmo ar viešojo maitinimo įstaigose. Taip pat nemaža sezoninio darbo pasiūla yra ir žemės ūkyje. Tuo tarpu stabilus/ ilgalaikis darbas dažniausiai suteikiamas pramonės sektoriuje.
 

Specifinės darbų rūšys Ispanijoje

Kiti populiarūs darbai:

Atlyginimai už darbą Ispanojoje

Ispanija išsivysčiusi šalis atlyginimai žymiai didesni nei Lietuvoje. Tačiau minimalus atlyginimas Ispanijoje yra vienas žemiausių Europoje. Ispanijoje minimalus darbo užmokestis dirbant pilną darbo dieną buvo 631 EUR per mėnesį. Per metus išmokama 14 atlyginimų – 12 mėnesinių ir 2 specialioms progoms. 

 

Kur ieškoti darbo Ispanijoje

Gyvenimas Ispanijoje

Ispanija ir Lietuva priklauso Europos Sąjungai, todėl į Ispaniją vykstantiems Lietuvos piliečiams vizų nereikia, pakanka turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.
Leidimas laikinai gyventi Ispanijoje išduodamas nuo 3 mėnesių iki vienerių metų laikotarpiui.
Nuolatinis leidimas gyventi išduodamas 5 metų laikotarpiui ir šiam laikotarpiui pasibaigus gali būti pratęstas. Nuolatinis leidimas gyventi šalyje išduodamas tuo atveju, jeigu asmuo gali įrodyti, kad šalyje legaliai gyveno ne mažiau kaip 5 metus ir be ilgesnių išvykų iš šalies.
 

Būsto nuomos skelbimų galite rasti didžiuosiuose šalies ir regioniniuose laikraščiuose (internetiniai jų adresai pateikti prie skyrelio “darbo paieska”), universitetų skelbimų lentose.