2020 liepos 11 Đeđtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbo naujienos

Karjeros ir darbo naujienosDarbo pasiūla Lietuvoje viršijo paklausą


Darbo pasiūla Lietuvoje viršijo paklausą. Spalio mėnesį Lietuvoje išryškėjo naujos darbo tendencijos, darbo pasiūlymų darbo biržose registruota daugiau nei pačių bedarbių. Akivaizdu, kad bedarbiai nenori dirbti bet kokio darbo, nori siekti karjeros arba dirbti gerai apmokamą darbą.

Teritorinės darbo biržos bedarbiais įregistravo 17,2 tūkst. ieškančių darbo žmonių. Darbdaviai šį rudens mėnesį iš viso įregistravo 17,8 tūkst. laisvų darbo vietų (tai 7,4 tūkst. daugiau nei praeitų metų atitinkamu laikotarpiu). Daugiausia iš jų neterminuotam darbui – 12,3 tūkst.

Taip yra ir todėl, kad registruoti bedarbiai Lietuvoje nebūtinai yra bedarbiai, dalis jų dirba šešėlyje, kita dalis emigravę į užsienį.  Štai kodėl darbdaviai emė rimtai svarstyti galimybę "importuoti" darbuotojų iš užsienio, tačiau kaip paaiškėjo Lietuva užsieniečiams per daug skurdi šalis.

Susidarius sunkiai ekonominei situacijai, likusieji tikrieji bedarbiai, tiesiog gyvena iš pašalpų, ir greitai gali būti priversti dirbti už mažesnį atlyginimą nei bedarbio pašalpa. Nenorintys to patirti, bando imituoti ligonius, esą jie siūlomo dirbti darbo negali, nes yra neįgalūs ar nepajėgūs jo dirbti.

Kitais metais Lietuvoje prasidės rinkimų į seimą kompanijų vajus, dėl to griežtesnių veiksmų nebus imtasi. Tačiau šiais metais darbo rinkoje dar gali visko įvykti.

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 03-Spa-10 10:03:20 EEST
Paskutinį kartą atnaujinta: 04-Spa-11 16:58:11 EEST