2020 liepos 11 Đeđtadienis
Home Mail


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Darbo naujienos

Karjeros ir darbo naujienosDarbuotojų keliai suka ir į Rytus


Ne Airija, Jungtinė Karalystė ar Norvegija, bet Baltarusija. Prieš kelerius metus tai turėjo skambėti kaip anekdotas, tačiau vis dažniau šalies gyventojai suka ne jau pramintais keliais į Vakarus, tačiau renkasi darbą kaimyninėje valstybėje. Darbuotojus vilioja nedidelis atstumas, geresnis nei Lietuvoje atlyginimas ir dar nepamiršta rusų kalba.

Dažniausiai važiuoja statybininkai

Kad tai ne vienintelis toks atvejis, patvirtino ir vienos Vilniaus įdarbinimo agentūros atstovė Dovilė. Anot jos, bendrovės, kuri Baltarusijoje įdarbina Lietuvos piliečius, paslaugos populiarios.

„Baltarusijoje valstybei finansuojant statybos projektus plečiami miestai ir priemiesčiai, o tai veikia statybos rinką. Kalbant apie Lietuvą, tai nepaisant to, kad čia kalbama apie šio sektoriaus pagyvėjimą, reikalai vis dar prasti. Todėl Lietuvos gyventojų, kurie nori važiuoti dirbti į Baltarusiją, pakanka. Važiuoja kvalifikuoti darbuotojai – dažniausiai statybininkai”, - DELFI teigė moteris.

Pasak jos, dažniausiai į Baltarusiją važiuoja darbo vizas susitvarkiusios statybininkų brigados, rečiau – pavieniai darbuotojai.

„Atlyginimai priklauso nuo kvalifikacijos. Mėnesinis atlyginimas nekvalifikuotam darbininkui svyruoja apie 2 tūkst. Lt, o kvalifikuotam – apie 3 tūkst. Ir tai daugiau nei Lietuvoje. Noriu pabrėžti, kad norinčiųjų važiuoti padirbėti netrūksta, tad atrinkti reikiamos kvalifikacijos asmenį nesudėtinga”, - teigė įdarbinimo agentūros atstovė.

Baltarusijos ambasados Lietuvoje duomenimis, 2008 m. Lietuvos piliečiams buvo išduota 140 darbo vizų, tačiau 2009 m., kai Lietuvoje paūmėjo ekonominė krizė, norinčių dirbti Baltarusijoje skaičius išaugo – buvo išduota 470 darbo vizų.

Šiemet legaliai dirbti Baltarusijoje panoro mažiau darbuotojų - 160. Kiek žmonių uždarbiauja nelegaliai, duomenų nėra.

Visą publikaciją skaitykite delfi.lt

 

Spausdinti

Informacija patalpinta: 03-Spa-10 10:03:20 EEST
Paskutinį kartą atnaujinta: 04-Spa-11 16:58:11 EEST